Seglingsprogram 2004
Tillbaka till Segling
Resultat
Kurser
RM-2005

Fullständigt kappseglingsprogram

Regattor på Ekoln

Kvällsseglingar

Seglingar ESK arrangerar












Fullständigt kappseglingsprogram          

10 maj Synsams träningsserie 1 USS
12 maj Sätrabagarn cup1 ESK
15 maj UNT-Upplandscup ESK
17 maj Synsams träningsserie 2 USS
19 maj Sätrabagarn cup 2 ESK
22 maj Vårcupen ESK
24 maj Synsams träningsserie 3 USS
25 maj Kvällssegling ESK
26 maj Sätrabagarn cup 3 ESK
31 maj Synsams träningsserie 4 USS
1 juni Kvällssegling ESK
2 juni Sätrabagarn cup 4 ESK
4-5 juni Forsbergs minne , neptunkryssare, 606, IF  USS
7 juni Synsams träningsserie 5 USS
8 juni Kvällssegling ESK
9 juni Sätrabagarn cup 5 ESK
14 juni Synsams träningsserie 6 USS
15 juni Kvällssegling ESK
16 juni Sätrabagarn cup 6 ESK
18 juni DM USS


Sommaruppehåll
9 augusti Kvällssegling ESK
11 augusti Synsam cup 1 USS
13 augusti Kräftköret (distanssegling) USS
16 augusti Kvällssegling ESK
18 augusti Synsam cup 2 USS
20-21 augusti Ekolnregattan med RM för 2-Krona ESK
23 augusti Kvällssegling ESK
25 augusti Synsam cup 3 USS
27 augusti KM USS USS
27 augusti 1+2 pokalsegling/gastarnas ESK
30 augusti Kvällssegling ESK
1 september synsam cup 4 USS
4 september Knut Fredings Minne (distanssegling) ESK
6 september Kvällssegling ESK
8 september Synsam cup 5 USS
17 september Höstcupen ESK
9 oktober TB:sjösport cup ESK


Tillbaka


Regattor på Ekoln

15 maj UNT-Upplandscup ESK
22 maj Vårcupen ESK
4-5 juni Forsbergs minne , neptunkryssare, 606, IF  USS
18 juni DM USS


Sommaruppehåll
13 augusti Kräftköret (distanssegling) USS
20-21 augusti Ekolnregattan med RM för 2-krona ESK
27 augusti KM USS USS
27 augusti 1+2 pokalsegling/gastarnas ESK
4 september Knut Fredings Minne (distanssegling) ESK
17 september Höstcupen ESK
9 oktober TB-sjösport cup ESK


Tillbaka





Kvällsseglingar

10 maj Synsams träningsserie 1 USS
12 maj Sätrabagarn cup1 ESK
17 maj Synsams träningsserie 2 USS
19 maj Sätrabagarn cup 2 ESK
24 maj Synsams träningsserie 3 USS
25 maj Kvällssegling ESK
26 maj Sätrabagarn cup 3 ESK
31 maj Synsams träningsserie 4 USS
1 juni Kvällssegling ESK
2 juni Sätrabagarn cup 4 ESK
7 juni Synsams träningsserie 5 USS
8 juni Kvällssegling ESK
9 juni Sätrabagarn cup 5 ESK
14 juni Synsams träningsserie 6 USS
15 juni Kvällssegling ESK
16 juni Sätrabagarn cup 6 ESK


Sommaruppehåll
9 augusti Kvällssegling ESK
11 augusti Synsam cup 1 USS
16 augusti Kvällssegling ESK
18 augusti Synsam cup 2 USS
23 augusti Kvällssegling ESK
25 augusti Synsam cup 3 USS
30 augusti Kvällssegling ESK
1 september synsam cup 4 USS
6 september Kvällssegling ESK
8 september Synsam cup 5 USS

Tillbaka


Seglingar ESK arrangerar

12 maj Sätrabagarn cup1 ESK
15 maj UNT-Upplandscup ESK
19 maj Sätrabagarn cup 2 ESK
22 maj Vårcupen ESK
25 maj Kvällssegling ESK
26 maj Sätrabagarn cup 3 ESK
1 juni Kvällssegling ESK
2 juni Sätrabagarn cup 4 ESK
9 juni Kvällssegling ESK
9 juni Sätrabagarn cup 5 ESK
15 juni Kvällssegling ESK
16 juni Sätrabagarn cup 6 ESK


Sommaruppehåll
9 augusti Kvällssegling ESK
16 augusti Kvällssegling ESK
20-21 augusti Ekolnregattan med RM för 2-krona ESK
23 augusti Kvällssegling ESK
27 augusti 1+2 pokalsegling/gastarnas ESK
30 augusti Kvällssegling ESK
4 september Knut Fredings Minne (distanssegling) ESK
6 september Kvällssegling ESK
17 september Höstcupen ESK
9 oktober TB-sjösport cup ESK

Tillbaka