SM Neptunkryssare 2004

2004-08-03 - 2004-08-06
Arrangörsklubb : EKOLNS SEGELKLUBB

Klass : Neptunkryssare Öppen Senior
Tävlingsledare : Hans Ekwall

Resultat


Plac. Båt Besättning Ort Klubb 1 2 3 4 5 6 7 8 Tot.
1 SWE 263 Bill Lidman
Ingrid Lidman
UrSS 3 2 5 (14) 3 14 1 1 29
2 SWE 180 Oskar Röös
Mats Rimmö
ESK 5 3 4 (9) 5 8 4 4 33
3 SWE 205 Rolf Erixon
Henrik Janmark
SBS 4 5 (11) 5 9 2 9 6 40
4 SWE 268 Göran Haglund
Per Sjöqvist
ÄBK 1 10 2 2 (OCS) 10 7 10 42
5 SWE 239 Anders Hjelmblad
Thomas Hjelmblad
TÄBK 2 8 15 3 (OCS) 6 8 2 44
6 SWE 260 Jerry Larsson
Lennart Hägre
NHSS 6 6 12 6 2 (OCS) 14 5 51
7 SWE 257 Nicke Lindström
Anders Carlsson
ÖSS 9 (13) 6 1 8 9 12 8 53
8 SWE 227 Leif Bodinsson
Stefan Glaas
LÄBK 14 7 (16) 10 6 5 5 9 56
9 SWE 266 Björn Bostedt
Tomas Persson
HUSS (25) 11 8 12 1 7 6 12 57
10 SWE 269 Per-Arne Larsson
Mikael Sääf
ESK 11 1 3 8 7 (18) 13 15 58
11 SWE 240 Magnus Nygren
Fredrik Vikberg
UrSS 12 14 7 4 10 1 (16) 11 59
12 SWE 222 Björn Karjel
Håkan Wågström
SUSS (17) 4 1 15 14 13 10 3 60
13 SWE 255 Michael Burman
Emil Berglund
UrSS 8 (16) 13 16 12 11 2 14 76
14 SWE 265 Nils Virving
Niklas Virving
SSK (24) 15 14 7 11 4 11 16 78
15 SWE 233 Viktor Skoog
Emma Skoog
HåBS (26) 20 9 17 4 3 15 19 87
16 SWE 246 Dick Westman
Gunnar Holmqvist
UrSS 7 17 17 13 (27) 12 17 13 96
17 SWE 198 Sven Secher
Ragnar Jalakas
ÅSS 29 9 19 11 15 (OCS) 3 17 103
18 SWE 234 Hans Eriksson
Jon Granstedt
ÅSS 15 12 18 22 17 (OCS) 18 7 109
19 SWE 39 Kjell Gustafson
Paul Malmstedt
ESK 22 22 10 20 16 15 (26) 20 125
20 SWE 229 Fredrik Hjärn
Anders Ahlström
HUSS 10 24 20 25 13 16 21 (29) 129
21 SWE 271 Hans Burman
Mikael Norén
UrSS 23 18 24 24 19 17 (25) 18 143
22 SWE 253 Hans Nylund
Christina Nylund
USS (DSQ) 23 23 19 18 23 22 21 149
23 SWE 111 Lars Secher
Anders Fagergren
ESK 16 19 25 23 23 21 (OCS) 23 150
24 SWE 174 Gustav Löjdström
Sara Lindstedt
ESK 27 (29) 21 18 20 24 19 28 157
25 SWE 78 Niklas Åhlander
Mats Åhlander
NHSS 18 27 26 (30) 26 19 20 26 162
26 SWE 243 Tomas Sundholm
Lotta Malm
SuSS (31) 21 22 29 29 26 23 22 172
27 SWE 237 Göran Thingvall
Mårten Blixt
EKBK 13 25 (DNF) 21 25 OCS 29 27 174
28 SWE 87 Anna Rundberg
Lotta Andersson
SBS 19 30 27 (31) 21 22 27 30 176
29 SWE 170 Bengt Ström
Torbjörn Ström
MABK 20 (28) 28 26 24 25 28 25 176
30 SWE 258 P-O Lindqvist
Michael Lindqvist
NOSS 28 26 (30) 27 22 20 30 24 177
31 SWE 135 Carina Öhlin
Mats Lundström
ÅSS 21 (31) 29 28 30 27 24 31 190
32 SWE 4 Lars Bünsow
Sven Holgersson
NOSS 30 (32) 31 32 28 28 31 32 212
33 SWE 9 Henrik Rydell
SSS (DNC) DNC DNC DNC DNC DNC OCS DNC 238



Regatta Bas från JUME DATA