SM Neptunkryssare 2004

2004-08-03 - 2004-08-06
Arrangörsklubb : EKOLNS SEGELKLUBB

Klass : Neptunkryssare Öppen Senior
Tävlingsledare : Hans Ekwall

Preliminärt resultat


Plac. Båt Besättning Ort Klubb 1 2 3 4 5 6 7 8 Tot.
1 SWE 268 Göran Haglund
Per Sjöqvist
ÄBK 1 10 2 2 (OCS) 10 25
2 SWE 205 Rolf Erixon
Henrik Janmark
SBS 4 5 (11) 5 9 2 25
3 SWE 180 Oskar Röös
Mats Rimmö
ESK 5 3 4 (9) 5 8 25
4 SWE 263 Bill Lidman
Ingrid Lidman
UrSS 3 2 5 (14) 3 14 27
5 SWE 269 Per-Arne Larsson
Mikael Sääf
ESK 11 1 3 8 7 (18) 30
6 SWE 260 Jerry Larsson
Lennart Hägre
NHSS 6 6 12 6 2 (OCS) 32
7 SWE 257 Nicke Lindström
Anders Carlsson
ÖSS 9 (13) 6 1 8 9 33
8 SWE 240 Magnus Nygren
Fredrik Vikberg
UrSS 12 (14) 7 4 10 1 34
9 SWE 239 Anders Hjelmblad
Thomas Hjelmblad
TÄBK 2 8 15 3 (OCS) 6 34
10 SWE 266 Björn Bostedt
Tomas Persson
HUSS (25) 11 8 12 1 7 39
11 SWE 227 Leif Bodinsson
Stefan Glaas
LÄBK 14 7 (16) 10 6 5 42
12 SWE 222 Björn Karjel
Håkan Wågström
SUSS (17) 4 1 15 14 13 47
13 SWE 265 Nils Virving
Niklas Virving
SSK (24) 15 14 7 11 4 51
14 SWE 233 Viktor Skoog
Emma Skoog
HåBS (26) 20 9 17 4 3 53
15 SWE 255 Michael Burman
Emil Berglund
UrSS 8 (16) 13 16 12 11 60
16 SWE 246 Dick Westman
Gunnar Holmqvist
UrSS 7 17 17 13 (27) 12 66
17 SWE 198 Sven Secher
Ragnar Jalakas
ÅSS 29 9 19 11 15 (OCS) 83
18 SWE 229 Fredrik Hjärn
Anders Ahlström
HUSS 10 24 20 (25) 13 16 83
19 SWE 39 Kjell Gustafson
Paul Malmstedt
ESK (22) 22 10 20 16 15 83
20 SWE 234 Hans Eriksson
Jon Granstedt
ÅSS 15 12 18 22 17 (OCS) 84
21 SWE 271 Hans Burman
Mikael Norén
UrSS 23 18 (24) 24 19 17 101
22 SWE 111 Lars Secher
Anders Fagergren
ESK 16 19 (25) 23 23 21 102
23 SWE 253 Hans Nylund
Christina Nylund
USS (DSQ) 23 23 19 18 23 106
24 SWE 174 Gustav Löjdström
Sara Lindstedt
ESK 27 (29) 21 18 20 24 110
25 SWE 78 Niklas Åhlander
Mats Åhlander
NHSS 18 27 26 (30) 26 19 116
26 SWE 237 Göran Thingvall
Mårten Blixt
EKBK 13 25 (DNF) 21 25 OCS 118
27 SWE 87 Anna Rundberg
Lotta Andersson
SBS 19 30 27 (31) 21 22 119
28 SWE 258 P-O Lindqvist
Michael Lindqvist
NOSS 28 26 (30) 27 22 20 123
29 SWE 170 Bengt Ström
Torbjörn Ström
MABK 20 (28) 28 26 24 25 123
30 SWE 243 Tomas Sundholm
Lotta Malm
SuSS (31) 21 22 29 29 26 127
31 SWE 135 Carina Öhlin
Mats Lundström
ÅSS 21 (31) 29 28 30 27 135
32 SWE 4 Lars Bünsow
Sven Holgersson
NOSS 30 (32) 31 32 28 28 149
33 SWE 9 Henrik Rydell
SSS (DNC) DNC DNC DNC DNC DNC 170



Regatta Bas från JUME DATA